Спорт

Фітнес

 Фі́тнес (англ. fitness — пристосованість, здатність до витривалості) — це напрямок масової, спортивної й оздоровчої фізичної культури, який спрямований на покращення загального стану організму людини, його тренованість та здатність опиратись негативним впливам зовнішнього середовища шляхом виконання простих та комплексних вправ в музичному супроводі чи у визначеному такті, допомагає в корекції форм та ваги тіла та дозволяє закріпити досягнуті результати.


                   


Виділяють п'ять основних компонентів фітнесу: сила, витривалість, аеробні навантаження (серцевосудинна витривалість), гнучкість та загальна особиста гігієна (правильне харчування, розпорядок дня, відпочинок, особиста гігієна, гігієна навколишнього середовища та праці…), що робить його практичною реалізацією науки «Валеології».    




Як спорт впливає на мозок, розум, поліпшення пам’яті

Фізичні вправи корисні для здоров’я людини. Це твердження відоме всім. Але ми навіть не уявляємо собі, наскільки спорт і фізичні вправи можуть впливати на мозок людини.
Спортивні заняття позитивно впливають на мозок людини, покращуючи його працездатність в рази. До того ж, впроваджуючи свої щоденні заняття ті чи інші види спорту, ви самі того не помічаючи, розвиваєте свою пам’ять.
Хтось може заперечити, як види спорту можуть впливати на мозок людини, зокрема на поліпшення пам’яті.
Вчені підтверджують, що люди, які взяли в звичку виконувати ряд спортивних вправ і фізичних навантажень, мають більш високі інтелектуальні здібності.
І, як пояснюють світила науки, в цьому немає нічого дивного. Адже спортивні вправи і фізичні навантаження стимулюють обмінні процеси в організмі, внаслідок чого поживні речовини і кисень потрапляють до мозку в достатній кількості.
Наш мозок за допомогою гарного кровообігу живиться киснем, що і стимулює високу мозкову активність.
Різні види спорту позитивно впливають не тільки на мозок людини, але і дуже корисні для нашої нервової системи, адже фізична активність стимулює роботу нервових клітин і розвиток дендритів — нейронних відростків.
Людина, яка систематично займається спортом, стимулює процес зростання і відгалуження нервових клітин, результатом якого є можливість легше засвоювати інформацію і розвивати здатність до інтенсивного навчання.
Зазвичай спортсмени або люди, для яких спорт – це спосіб життя, є дуже різнобічними особистостями. Вони більш витривалі, менше втомлюються, що дозволяє більше часу витрачати на навчання та інтелектуальний розвиток.
Якщо у вас немає багато часу на заняття спортом, але ви хочете підтримувати себе у формі, тим самим розвиваючи свій мозок, вибирайте для себе гімнастику.
Поліпшить кровообіг і приплив поживних речовин і кисню до мозку, не вимагаючи великих витрат часу, ходьба на свіжому повітрі.
Дуже корисно для всього організму, зокрема для поліпшення мозкової діяльності, плавання. Цей вид спорт корисний навіть для людей з травмами та людей з обмеженими фізичними можливостями, наприклад, захворюваннями хребта.
Якщо немає часу на зарядку, плавання або спортивну ходьбу, виконуйте дихальні вправи. На них у вас знайдеться час завжди. Дихальні вправи також забезпечать приплив крові до мозку, поліпшивши його роботу.
Наступним видом фізичних вправ, що покращують роботу мозку і ваші інтелектуальні здібності, буде йога. Люди, які займаються йогою, більш спокійні, врівноважені, вони набагато легше переносять стресові ситуації.
Прекрасним видом спорту, який ідеально підійде для жінок, є танці. Який би вид танців ви не вибрали, будьте впевнені, що ваше тіло і ваше здоров’я буде ідеальним.
Підсумувавши, можна з упевненістю стверджувати, що практично всі види спорту позитивно впливають на наш мозок, нашу розумову діяльність, інтелектуальні здібності і поліпшення пам’яті.
Виберете ви біг, танці, велоспорт, або віддасте перевагу ігрові види спорту, головне, щоб заняття спортом увійшло в звичку.
Повірте, займаючись спортом, ви поліпшите своє самопочуття, отримати багато позитивних емоцій і будете розвивати свої інтелектуальні можливості, самі того не помічаючи.
Успіху вам і будьте здорові!

Немає коментарів:

Дописати коментар